ROCKER; SPST-NO; Pos: 2; OFF-ON; 12A/250VAC; black; none; Body: black
Kordarv:
3200.0
Minimum quantity:
3200.0
Tootekood:
RR511D1100
Tootja: E-SWITCH
Tootja tootekood: RR511D1100
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele ROCKER; SPST-NO; Pos: 2; OFF-ON; 12A/250VAC; black; none; Body: black
| Mounting | on panel |
| Operating temperature | -20...65°C |
| Type of switch | ROCKER |
| Contact plating | silver plated |
| Number of positions | 2 |
| Leads | connectors |
| Contact material | copper |
| Max. contact resistance | 35mΩ |
| Terminal pitch | 7mm |
| Flammability rating | UL94V-2 |
| Mounting hole diameter | Ø20mm |
| Body colour | black |
| Illumination | none |
| Electrical life | 10000cycles |
| Contacts configuration | SPST-NO |
| AC contacts rating @R | 12A / 250V AC |
| Switching method | ON-OFF |
| Stable positions number | 2 |
| Button shape | round |
| Button height | 6.5mm |
| Key button colour | black |
| Button marking | blank |