ROCKER SWITCH, DPST, BLACK, PANEL
Kordarv:
3000.0
Minimum quantity:
3000.0
Tootekood:
RR81231121
Tootja: E-SWITCH
Tootja tootekood: RR81231121
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele ROCKER SWITCH, DPST, BLACK, PANEL
| Mounting | on panel |
| Operating temperature | -20...105°C |
| Type of switch | ROCKER |
| Number of positions | 2 |
| Leads | connectors |
| Contact material | silver |
| Max. contact resistance | 35mΩ |
| Body colour | black |
| Illumination | none |
| Electrical life | 10000cycles |
| Contacts configuration | DPST |
| AC contacts rating @R | 16A / 125V AC |
| Switching method | ON-OFF |
| Stable positions number | 2 |
| Button shape | round |
| Button height | 5.5mm |
| Key button colour | black |
| Button marking | O-I |