ROCKER; DPST; Pos: 2; OFF-ON; 10A/250VAC; none; -20÷55°C; RR
Kordarv:
400.0
Minimum quantity:
5200.0
Tootekood:
RRA32H3EBBNN
Tootja: ZF
Tootja tootekood: RRA32H3EBBNN
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele ROCKER; DPST; Pos: 2; OFF-ON; 10A/250VAC; none; -20÷55°C; RR
| Operating temperature | -20...55°C |
| Type of switch | ROCKER |
| Number of positions | 2 |
| Leads | for soldering |
| Mounting hole diameter | Ø20mm |
| Panel thickness | 1...2mm |
| Illumination | none |
| Shape | round |
| Contacts configuration | DPST |
| AC contacts rating @R | 10A / 250V AC |
| Switching method | OFF-ON |
| Stable positions number | 2 |
| Button shape | round |
| Button marking | O-I |