Ferrite: two-piece; on round cable; Ø: 7mm; 47Ω; A: 14mm; B: 15.5mm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
RRC-12-7-15-M
Tootja: RICHCO
Tootja tootekood: RRC-12-7-15-M
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Ferrite: two-piece; on round cable; Ø: 7mm; 47Ω; A: 14mm; B: 15.5mm
| Mounting | on cable |
| Enclosure material | polyamide |
| D dimension | 18mm |
| B dimension | 15.5mm |
| A dimension | 14mm |
| C dimension | 7mm |
| E dimension | 22mm |
| Type of ferrite | two-piece |
| Ferrite application | on round cable |
| Impedance at 100MHz | 101Ω |
| Core material | ferromagnetic A5 |
| Impedance at 25MHz | 47Ω |
| Ferrite features | reduce electromagnetic interference |
| Max. wire diameter | 7mm |