Ferrite: two-piece; on round cable; Ø: 8mm; 60Ω; A: 19.5mm; B: 23mm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
RRC-16-8-13-M
Tootja: RICHCO
Tootja tootekood: RRC-16-8-13-M
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Ferrite: two-piece; on round cable; Ø: 8mm; 60Ω; A: 19.5mm; B: 23mm
| Mounting | on cable |
| Enclosure material | polyamide |
| D dimension | 17mm |
| B dimension | 23mm |
| A dimension | 19.5mm |
| C dimension | 8mm |
| E dimension | 23mm |
| Type of ferrite | two-piece |
| Ferrite application | on round cable |
| Impedance at 100MHz | 120Ω |
| Core material | ferromagnetic A5 |
| Impedance at 25MHz | 60Ω |
| Ferrite features | reduce electromagnetic interference |
| Max. wire diameter | 8mm |