Ferrite: two-piece; on round cable; Ø: 9mm; 120Ω; A: 19.5mm; B: 20mm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
RRC-16-9-28-M1
Tootja: RICHCO
Tootja tootekood: RRC-16-9-28-M1
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Ferrite: two-piece; on round cable; Ø: 9mm; 120Ω; A: 19.5mm; B: 20mm
| Mounting | on cable |
| Enclosure material | polyamide |
| D dimension | 31mm |
| B dimension | 20mm |
| A dimension | 19.5mm |
| C dimension | 9.5mm |
| E dimension | 35mm |
| Type of ferrite | two-piece |
| Ferrite application | on round cable |
| Impedance at 100MHz | 190Ω |
| Core material | ferromagnetic A5 |
| Impedance at 25MHz | 120Ω |
| Ferrite features | reduce electromagnetic interference |
| Max. wire diameter | 9mm |