Ferrite: two-piece; on round cable; Ø: 9mm; 98Ω; A: 17.5mm; B: 28.5mm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
RRC-17-9-28
Tootja: RICHCO
Tootja tootekood: RRC-17-9-28
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Ferrite: two-piece; on round cable; Ø: 9mm; 98Ω; A: 17.5mm; B: 28.5mm
| Mounting | on cable |
| D dimension | 8.75mm |
| B dimension | 28.5mm |
| A dimension | 17.5mm |
| C dimension | 9.5mm |
| Type of ferrite | two-piece |
| Ferrite application | on round cable |
| Impedance at 100MHz | 207Ω |
| Core material | ferromagnetic A5 |
| Impedance at 25MHz | 96Ω |
| Ferrite features | reduce electromagnetic interference |
| Max. wire diameter | 9mm |