Ferrite: two-piece; on round cable; Ø: 12mm; 90Ω; A: 23mm; B: 22mm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
RRC-20-13-30-M
Tootja: RICHCO
Tootja tootekood: RRC-20-13-30-M
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Ferrite: two-piece; on round cable; Ø: 12mm; 90Ω; A: 23mm; B: 22mm
| Mounting | on cable |
| Enclosure material | polyamide |
| D dimension | 36mm |
| B dimension | 22mm |
| A dimension | 23mm |
| C dimension | 13.5mm |
| E dimension | 10mm |
| Type of ferrite | two-piece |
| Ferrite application | on round cable |
| Impedance at 100MHz | 140Ω |
| Core material | ferromagnetic A5 |
| Impedance at 25MHz | 90Ω |
| Ferrite features | reduce electromagnetic interference |
| Max. wire diameter | 12mm |