Ferrite: two-piece; on round cable; Ø: 11.5mm; 70Ω; A: 28mm; D: 18mm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
RRC-24-11-14-M
Tootja: RICHCO
Tootja tootekood: RRC-24-11-14-M
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Ferrite: two-piece; on round cable; Ø: 11.5mm; 70Ω; A: 28mm; D: 18mm
| Mounting | on cable |
| Enclosure material | polyamide |
| D dimension | 18mm |
| B dimension | 31.5mm |
| A dimension | 28mm |
| C dimension | 11.5mm |
| E dimension | 24mm |
| Type of ferrite | two-piece |
| Ferrite application | on round cable |
| Impedance at 100MHz | 140Ω |
| Core material | ferromagnetic A5 |
| Impedance at 25MHz | 70Ω |
| Ferrite features | reduce electromagnetic interference |
| Max. wire diameter | 11.5mm |