Ferrite: two-piece; on round cable; Ø: 13mm; 140Ω; A: 30.75mm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
RRC-26-13-30-M
Tootja: RICHCO
Tootja tootekood: RRC-26-13-30-M
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Ferrite: two-piece; on round cable; Ø: 13mm; 140Ω; A: 30.75mm
| Mounting | on cable |
| Enclosure material | polyamide |
| D dimension | 34mm |
| B dimension | 31mm |
| A dimension | 30.75mm |
| C dimension | 13mm |
| E dimension | 39mm |
| Type of ferrite | two-piece |
| Ferrite application | on round cable |
| Impedance at 100MHz | 225Ω |
| Core material | ferromagnetic A5 |
| Impedance at 25MHz | 140Ω |
| Ferrite features | reduce electromagnetic interference |
| Max. wire diameter | 13mm |