ROCKER; SPST-NO; Pos: 2; OFF-ON; 6A/250VAC; white; none; Body: white
Kordarv:
3000.0
Minimum quantity:
3000.0
Tootekood:
RRG38132200
Tootja: E-SWITCH
Tootja tootekood: RRG38132200
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele ROCKER; SPST-NO; Pos: 2; OFF-ON; 6A/250VAC; white; none; Body: white
| Mounting | on panel |
| Operating temperature | -20...105°C |
| Type of switch | ROCKER |
| Number of positions | 2 |
| Leads | connectors |
| Max. contact resistance | 35mΩ |
| Terminal pitch | 7.1mm |
| Flammability rating | UL94V-2 |
| Mounting hole diameter | Ø22mm |
| Body colour | white |
| Illumination | none |
| Electrical life | 10000cycles |
| Contacts configuration | SPST-NO |
| AC contacts rating @R | 6A / 250V AC |
| Switching method | ON-OFF |
| Stable positions number | 2 |
| Button shape | round |
| Button height | 5.8mm |
| Key button colour | white |
| Button marking | blank |