Diode: rectifying; SMD; 400V; 1A; 150ns; SOD123F; Ufmax: 1.15V
Kordarv:
25.0
Minimum quantity:
25.0
Tootekood:
RS07G-LGE
Tootja: LUGUANG ELECTRONIC
Tootja tootekood: RS07G
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying; SMD; 400V; 1A; 150ns; SOD123F; Ufmax: 1.15V
| Mounting | SMD |
| Case | SOD123F |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 400V |
| Max. forward impulse current | 20A |
| Load current | 1A |
| Max. forward voltage | 1.3V |
| Reverse recovery time | 150ns |
| Type of diode | rectifying |
| Leakage current | 10µA |