Relay: solid state; Ucntrl: 4÷32VDC; 40A; 42÷440VAC; -40÷80°C; IP20
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
RS1A40D40
Tootja: CARLO GAVAZZI
Tootja tootekood: RS1A40D40
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Relay: solid state; Ucntrl: 4÷32VDC; 40A; 42÷440VAC; -40÷80°C; IP20
| Max. operating current | 40A |
| Operating temperature | -40...80°C |
| IP rating | IP20 |
| Body dimensions | 44.8x58.2x28.8mm |
| Switched voltage | 42...440V AC |
| Indication | LED |
| Switching method | zero voltage switching |
| Relay variant | 1-phase |
| Type of relay | solid state |