Diode: switching; SMD; 50V; 0.8A; 150ns; Package: reel,tape; subSMA
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
RS1AL R2
Tootja: TAIWAN SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: RS1AL R2
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: switching; SMD; 50V; 0.8A; 150ns; Package: reel,tape; subSMA
| Mounting | SMD |
| Case | subSMA |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 50V |
| Max. forward impulse current | 30A |
| Load current | 0.8A |
| Max. forward voltage | 1.3V |
| Reverse recovery time | 150ns |
| Type of diode | rectifying |
| Capacitance | 10pF |