Diode: rectifying; SMD; 100V; 1A; 150ns; SMA; reel,tape
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
RS1B-3
Tootja: ONSEMI
Tootja tootekood: RS1B
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying; SMD; 100V; 1A; 150ns; SMA; reel,tape
| Mounting | SMD |
| Case | SMA |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 100V |
| Load current | 1A |
| Max. forward voltage | 1.3V |
| Reverse recovery time | 150ns |
| Type of diode | rectifying |