Diode: rectifying
Kordarv:
3000.0
Minimum quantity:
3000.0
Tootekood:
RS1FLD-M3/H
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: RS1FLD-M3/H
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying
| Mounting | SMD |
| Case | DO219AB, SMF |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 200V |
| Max. load current | 1A |
| Load current | 1A |
| Max. forward voltage | 1.2V |
| Reverse recovery time | 500ns |
| Type of diode | rectifying |
| Leakage current | 5µA |