Diode: rectifying
Kordarv:
7500.0
Minimum quantity:
7500.0
Tootekood:
RS1G-E3/5AT
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: RS1G-E3/5AT
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying
| Mounting | SMD |
| Case | DO214AC, SMA |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 400V |
| Max. load current | 1A |
| Max. forward impulse current | 30A |
| Load current | 1A |
| Max. forward voltage | 1.3V |
| Reverse recovery time | 150ns |
| Type of diode | rectifying |
| Leakage current | 5µA |