Diode: rectifying; SMD; 400V; 1A; SMB; Ufmax: 1.3V; Ifsm: 30A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
RS1GB
Tootja: LUGUANG ELECTRONIC
Tootja tootekood: RS1GB
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying; SMD; 400V; 1A; SMB; Ufmax: 1.3V; Ifsm: 30A
| Mounting | SMD |
| Case | SMB |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 400V |
| Max. forward impulse current | 30A |
| Load current | 1A |
| Max. forward voltage | 1.3V |
| Type of diode | rectifying |