Diode: rectifying; SMD; 600V; 1A; SMA; Ufmax: 1.3V; Ifsm: 30A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
RS1J-5
Tootja: TAIWAN SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: RS1J
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying; SMD; 600V; 1A; SMA; Ufmax: 1.3V; Ifsm: 30A
| Mounting | SMD |
| Case | SMA |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 600V |
| Features of semiconductor devices | glass passivated |
| Max. forward impulse current | 30A |
| Load current | 1A |
| Max. forward voltage | 1.3V |
| Reverse recovery time | 250ns |
| Type of diode | rectifying |
| Capacitance | 10pF |