Diode: switching
Kordarv:
7500.0
Minimum quantity:
7500.0
Tootekood:
RS1J-E3/5AT
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: RS1J-E3/5AT
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: switching
| Mounting | SMD |
| Case | SMA, DO214AC |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 600V |
| Features of semiconductor devices | fast switching, glass passivated |
| Max. forward impulse current | 30A |
| Load current | 1A |
| Max. forward voltage | 1.3V |
| Reverse recovery time | 250ns |
| Type of diode | rectifying |
| Leakage current | 50µA |