Diode: rectifying; SMD; 600V; 1.2A; 300ns; SOD123HE; reel,tape
Kordarv:
3000.0
Minimum quantity:
3000.0
Tootekood:
RS1JFP-1
Tootja: ONSEMI
Tootja tootekood: RS1JFP
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying; SMD; 600V; 1.2A; 300ns; SOD123HE; reel,tape
| Mounting | SMD |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 600V |
| Load current | 1.2A |
| Max. forward voltage | 1.3V |
| Reverse recovery time | 300ns |
| Type of diode | rectifying |