Diode: rectifying; SMD; 6kV; 1A; 250ns; SMA; Ufmax: 1.3V; Ir: 5uA
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
RS1JTR
Tootja: SMC DIODE SOLUTIONS
Tootja tootekood: RS1JTR
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying; SMD; 6kV; 1A; 250ns; SMA; Ufmax: 1.3V; Ir: 5uA
| Mounting | SMD |
| Case | SMA |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 600V |
| Features of semiconductor devices | fast switching |
| Load current | 1A |
| Max. forward voltage | 1.3V |
| Reverse recovery time | 250ns |
| Type of diode | rectifying |
| Leakage current | 5µA |
| Capacitance | 7pF |