Diode: rectifying; SMD; 800V; 1A; SOD128; reel,tape
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
RS1KFS
Tootja: TAIWAN SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: RS1KFS
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying; SMD; 800V; 1A; SOD128; reel,tape
| Mounting | SMD |
| Case | SOD128 |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 800V |
| Load current | 1A |
| Max. forward voltage | 1.3V |
| Reverse recovery time | 500ns |
| Type of diode | rectifying |