Single-phase bridge rectifier; Urmax: 800V; If: 20A; Ifsm: 300A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
RS2006M
Tootja: Rectron
Tootja tootekood: RS2006M
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Single-phase bridge rectifier; Urmax: 800V; If: 20A; Ifsm: 300A
| Case | RS-20M |
| Kind of package | bulk |
| Electrical mounting | THT |
| Leads | flat pins |
| Max. off-state voltage | 800V |
| Max. forward impulse current | 300A |
| Load current | 20A |
| Version | flat |