Diode: rectifying; SMD; 600V; 2A; SMA; Ufmax: 1.3V; Ifsm: 50A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
RS2JA
Tootja: LUGUANG ELECTRONIC
Tootja tootekood: RS2JA
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying; SMD; 600V; 2A; SMA; Ufmax: 1.3V; Ifsm: 50A
| Mounting | SMD |
| Case | SMA |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 600V |
| Max. forward impulse current | 50A |
| Load current | 2A |
| Max. forward voltage | 1.3V |
| Type of diode | rectifying |