Diode: rectifying; SMD; 600V; 2A; thinSMA; reel,tape
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
RS2JAL
Tootja: TAIWAN SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: RS2JAL
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying; SMD; 600V; 2A; thinSMA; reel,tape
| Mounting | SMD |
| Kind of package | tape, reel |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 600V |
| Load current | 2A |
| Max. forward voltage | 1.3V |
| Reverse recovery time | 250ns |
| Type of diode | rectifying |