Diode: rectifying
Kordarv:
3000.0
Minimum quantity:
3000.0
Tootekood:
RS2K-2
Tootja: TAIWAN SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: RS2K
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying
| Mounting | SMD |
| Case | DO214AA, SMB |
| Max. off-state voltage | 800V |
| Max. forward impulse current | 50A |
| Load current | 2A |
| Max. forward voltage | 1.3V |
| Reverse recovery time | 500ns |
| Type of diode | rectifying |