Diode: rectifying
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
RS2KA-13-F
Tootja: DIODES INCORPORATED
Tootja tootekood: RS2KA-13-F
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying
| Mounting | SMD |
| Case | SMA |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 800V |
| Load current | 1.5A |
| Max. forward voltage | 1.3V |
| Reverse recovery time | 500ns |
| Type of diode | rectifying |