Diode: rectifying; SMD; 1kV; 2A; 500ns; SMA; Ifsm: 50A; reel,tape
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
RS2MA
Tootja: TAIWAN SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: RS2MA
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying; SMD; 1kV; 2A; 500ns; SMA; Ifsm: 50A; reel,tape
| Mounting | SMD |
| Case | SMA |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 1kV |
| Features of semiconductor devices | fast switching |
| Max. forward impulse current | 50A |
| Load current | 2A |
| Max. forward voltage | 1.3V |
| Reverse recovery time | 500ns |
| Type of diode | rectifying |