Diode: rectifying; SMD; 1kV; 2A; SMA flat; Ufmax: 1.3V; Ifsm: 50A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
RS2MAF
Tootja: LUGUANG ELECTRONIC
Tootja tootekood: RS2MAF
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying; SMD; 1kV; 2A; SMA flat; Ufmax: 1.3V; Ifsm: 50A
| Mounting | SMD |
| Case | SMAF |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 1kV |
| Max. forward impulse current | 50A |
| Load current | 2A |
| Max. forward voltage | 1.3V |
| Type of diode | rectifying |