Fuse: PTC polymer; 900mA; Imax: 100A; THT; reel,tape
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
RS30-090
Tootja: OPTIFUSE
Tootja tootekood: RS30-090
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Fuse: PTC polymer; 900mA; Imax: 100A; THT; reel,tape
| Mounting | THT |
| Power | 600mW |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Maximum current | 100A |
| Current rating | 900mA |
| Max. voltage | 30V |
| Max resistance | 220mΩ |
| Type of fuse | PTC polymer |
| Switched current | 1.8A |
| Min. resistance | 70mΩ |