Diode: rectifying; SMD; 200V; 3A; 150ns; SMC; Ufmax: 1.3V; Ir: 5uA
Kordarv:
5.0
Minimum quantity:
5.0
Tootekood:
RS3DTR
Tootja: SMC DIODE SOLUTIONS
Tootja tootekood: RS3DTR
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying; SMD; 200V; 3A; 150ns; SMC; Ufmax: 1.3V; Ir: 5uA
| Mounting | SMD |
| Case | SMC |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 200V |
| Features of semiconductor devices | fast switching |
| Load current | 3A |
| Max. forward voltage | 1.3V |
| Reverse recovery time | 150ns |
| Type of diode | rectifying |
| Leakage current | 5µA |
| Capacitance | 50pF |