Converter: DC/DC; 3W; Uin: 18÷36V; Uout: 3.3VDC; Iout: 600mA; SIP8
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
RS3E-243.3S/H3
Tootja: RECOM
Tootja tootekood: RS3E-243.3S/H3
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Converter: DC/DC; 3W; Uin: 18÷36V; Uout: 3.3VDC; Iout: 600mA; SIP8
| Output current | 600mA |
| Mounting | THT |
| Case | SIP8 |
| Power | 3W |
| Operating temperature | -40...70°C |
| Protection | short circuit protection |
| Body dimensions | 21.8x9.2x11.1mm |
| Output voltage | 3.3V DC |
| Insulation voltage | 3kV DC |
| Efficiency | 75% |
| Number of outputs | 1 |