Converter: DC/DC; 3W; Uin: 4.5÷9V; Uout: 9VDC; Iout: 330mA; SIP8; RS3K
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
RS3K-0509S/H3
Tootja: RECOM
Tootja tootekood: RS3K-0509S/H3
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Converter: DC/DC; 3W; Uin: 4.5÷9V; Uout: 9VDC; Iout: 330mA; SIP8; RS3K
| Output current | 330mA |
| Mounting | THT |
| Case | SIP8 |
| Power | 3W |
| Operating temperature | -40...105°C |
| Protection | overheating, short circuit protection |
| Body dimensions | 21.8x9.2x11.1mm |
| Output voltage | 9V DC |
| Insulation voltage | 3kV DC |
| Efficiency | 79% |
| Number of outputs | 1 |