Converter: DC/DC; 3W; Uin: 9÷36V; Uout: 5VDC; Iout: 600mA; SIP8; 4.7g
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
RS3K-2405SZ/H3
Tootja: RECOM
Tootja tootekood: RS3K-2405SZ/H3
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Converter: DC/DC; 3W; Uin: 9÷36V; Uout: 5VDC; Iout: 600mA; SIP8; 4.7g
| Output current | 600mA |
| Mounting | THT |
| Case | SIP8 |
| Power | 3W |
| Operating temperature | -40...105°C |
| Protection | short circuit protection, overheating |
| Body dimensions | 21.8x9.2x11.1mm |
| Output voltage | 5V DC |
| Input voltage | 9...36V DC |
| Insulation voltage | 3kV DC |
| Efficiency | 84% |
| Number of outputs | 1 |