Standard Recovery Diode, 1 kV, 3 A, Single, 1.3 V, 500 ns, 100 A
Kordarv:
3000.0
Minimum quantity:
3000.0
Tootekood:
RS3M-13-F
Tootja: DIODES INCORPORATED
Tootja tootekood: RS3M-13-F
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Standard Recovery Diode, 1 kV, 3 A, Single, 1.3 V, 500 ns, 100 A
| Mounting | SMD |
| Case | SMC |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Number of pins | 2 |
| Max. off-state voltage | 1kV |
| Load current | 3A |
| Max. forward voltage | 1.3V |
| Reverse recovery time | 500ns |
| Type of diode | rectifying |
| Max operating temperature | 150°C |