Diode: rectifying; SMD; 1kV; 3A; 500ns; SMC; Ufmax: 1.3V; Ifsm: 100A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
RS3M-2
Tootja: TAIWAN SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: RS3M
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying; SMD; 1kV; 3A; 500ns; SMC; Ufmax: 1.3V; Ifsm: 100A
| Mounting | SMD |
| Case | SMC |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 1kV |
| Max. forward impulse current | 100A |
| Load current | 3A |
| Max. forward voltage | 1.3V |
| Reverse recovery time | 500ns |
| Type of diode | rectifying |