Single-phase bridge rectifier; Urmax: 1kV; If: 4A; Ifsm: 200A; THT
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
RS407GL-BP
Tootja: MICRO COMMERCIAL COMPONENTS
Tootja tootekood: RS407GL-BP
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Single-phase bridge rectifier; Urmax: 1kV; If: 4A; Ifsm: 200A; THT
| Case | RS-4L |
| Kind of package | bulk |
| Electrical mounting | THT |
| Leads | wire Ø 1.3mm |
| Max. off-state voltage | 1kV |
| Max. forward impulse current | 200A |
| Load current | 4A |
| Version | flat |
| Max. forward voltage | 1.1V |