Potentiometer: slide; 10kΩ; 125mW; THT; ±20%; linear; Mat: metal
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
RS45112A400G
Tootja: ALPS
Tootja tootekood: RS45112A400G
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Potentiometer: slide; 10kΩ; 125mW; THT; ±20%; linear; Mat: metal
| Mounting | THT |
| Power | 125mW |
| Resistance | 10kΩ |
| Tolerance | ±20% |
| Body material | metal |
| Body dimensions | 60x8x7mm |
| Max. operating voltage | 10V DC, 200V AC |
| Type of potentiometer | slide |
| Characteristics | linear |
| Potentiometer features | stereo |
| Shaft dimensions | 3/4 x 1 x 19mm |
| Track length | 45mm |