Diode: rectifying; SMD; 800V; 5A; SMC; Ufmax: 1.3V; Ifsm: 150A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
RS5KC
Tootja: LUGUANG ELECTRONIC
Tootja tootekood: RS5KC
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying; SMD; 800V; 5A; SMC; Ufmax: 1.3V; Ifsm: 150A
| Mounting | SMD |
| Case | SMC |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 800V |
| Max. forward impulse current | 150A |
| Load current | 5A |
| Max. forward voltage | 1.3V |
| Type of diode | rectifying |