Potentiometer: slide; 10kΩ; 200mW; THT; ±20%; linear; Mat: metal
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
RS60112-10KBX2
Tootja: ALPS
Tootja tootekood: RS60112-10KBX2
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Potentiometer: slide; 10kΩ; 200mW; THT; ±20%; linear; Mat: metal
| Mounting | THT |
| Power | 200mW |
| Resistance | 10kΩ |
| Tolerance | ±20% |
| Body material | metal |
| Body dimensions | 75x9x7mm |
| Max. operating voltage | 10V DC, 150V AC |
| Type of potentiometer | slide |
| Characteristics | linear |
| Potentiometer features | stereo |
| Shaft dimensions | 4 x 1.2 x 15mm |
| Track length | 60mm |