Potentiometer: slide; 10kΩ; 100mW; THT; ±20%; logarithmic; 150VAC
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
RS60N111900H
Tootja: ALPS
Tootja tootekood: RS60N111900H
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Potentiometer: slide; 10kΩ; 100mW; THT; ±20%; logarithmic; 150VAC
| Mounting | THT |
| Power | 100mW |
| Resistance | 10kΩ |
| Tolerance | ±20% |
| Body material | metal |
| Body dimensions | 88x16x8mm |
| Max. operating voltage | 150V AC |
| Type of potentiometer | slide |
| Characteristics | logarithmic |
| Potentiometer features | mono |
| Shaft dimensions | 18.5 x 1.5 x 8.2mm |
| Track length | 60mm |