Fuse: PTC polymer; 250mA; Imax: 40A; THT; reel,tape
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
RS60RB-025
Tootja: OPTIFUSE
Tootja tootekood: RS60RB-025
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Fuse: PTC polymer; 250mA; Imax: 40A; THT; reel,tape
| Mounting | THT |
| Power | 450mW |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | tape, reel |
| Maximum current | 40A |
| Current rating | 250mA |
| Max. voltage | 60V |
| Max resistance | 3Ω |
| Type of fuse | PTC polymer |
| Switched current | 500mA |
| Min. resistance | 1.25Ω |