Fuse: PTC polymer; 1.1A; Imax: 40A; THT; reel,tape
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
RS60SB-110
Tootja: OPTIFUSE
Tootja tootekood: RS60SB-110
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Fuse: PTC polymer; 1.1A; Imax: 40A; THT; reel,tape
| Mounting | THT |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Maximum current | 40A |
| Current rating | 1.1A |
| Max. voltage | 60V |
| Max resistance | 470mΩ |
| Type of fuse | PTC polymer |
| Switched current | 2.2A |
| Min. resistance | 170mΩ |