Fuse: PTC polymer; 2.5A; Imax: 40A; THT; reel,tape
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
RS60SB-250
Tootja: OPTIFUSE
Tootja tootekood: RS60SB-250
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Fuse: PTC polymer; 2.5A; Imax: 40A; THT; reel,tape
| Mounting | THT |
| Power | 2.8W |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Maximum current | 40A |
| Current rating | 2.5A |
| Max. voltage | 60V |
| Max resistance | 140mΩ |
| Type of fuse | PTC polymer |
| Switched current | 5A |
| Min. resistance | 40mΩ |