Potentiometer: slide; 100kΩ; 500mW; THT; ±20%; logarithmic; 200VAC
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
RSAON12-100KAX2
Tootja: ALPS
Tootja tootekood:
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Potentiometer: slide; 100kΩ; 500mW; THT; ±20%; logarithmic; 200VAC
| Mounting | THT |
| Power | 500mW |
| Resistance | 100kΩ |
| Tolerance | ±20% |
| Body material | metal |
| Body dimensions | 128x16x8mm |
| Max. operating voltage | 10V DC, 200V AC |
| Type of potentiometer | slide |
| Characteristics | logarithmic |
| Potentiometer features | stereo |
| Shaft dimensions | 8 x 1.2 x 12mm |
| Track length | 100mm |