Tootekood: RSAON12-10KAX2
Tootja: ALPS
Tootja tootekood: RSAON12-10KAX2
  • Mounting
  • Power
  • Resistance
  • Tolerance
  • Body material
  • Body dimensions
  • Max. operating voltage
  • Max. operating voltage
  • Type of potentiometer
  • Characteristics
  • Potentiometer features
  • Shaft dimensions
  • Track length
Seda kombinatsiooni ei eksisteeri.
Lisa ostukorvi
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Potentiometer: slide; 10kΩ; 500mW; THT; ±20%; logarithmic; 200VAC
Mounting THT
Power 500mW
Resistance 10kΩ
Tolerance ±20%
Body material metal
Body dimensions 128x16x8mm
Max. operating voltage 10V DC, 200V AC
Type of potentiometer slide
Characteristics logarithmic
Potentiometer features stereo
Shaft dimensions 8 x 1.2 x 12mm
Track length 100mm