DC/DC Converter, Railway, 1 Output, 210 W, 5 V, 42 A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
RSD-300C-5
Tootja: MEAN WELL
Tootja tootekood: RSD-300C-5
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele DC/DC Converter, Railway, 1 Output, 210 W, 5 V, 42 A
| Output current | 42A |
| Mounting | for building in |
| Power | 210W |
| Operating temperature | -40...70°C |
| Protection | against reverse polarity, anti-overload, anti-overvoltage, overheating, short circuit protection |
| Body dimensions | 216x97x40mm |
| Output voltage | 5V DC |
| Insulation voltage | 4kV DC |
| Efficiency | 90.5% |
| Number of outputs | 1 |
| Kind of case | 205A |
| Conform to the norm | EN 45545-2, EN 50155 |