DC/DC Converter, Railway, 1 Output, 302 W, 48 V, 6.3 A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
RSD-300F-48
Tootja: MEAN WELL
Tootja tootekood: RSD-300F-48
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele DC/DC Converter, Railway, 1 Output, 302 W, 48 V, 6.3 A
| Output current | 6.3A |
| Mounting | for building in |
| Power | 302.4W |
| Operating temperature | -40...70°C |
| Protection | against reverse polarity, anti-overload, anti-overvoltage, overheating, short circuit protection |
| Body dimensions | 216x97x40mm |
| Output voltage | 48V DC |
| Insulation voltage | 4kV DC |
| Efficiency | 91.5% |
| Number of outputs | 1 |
| Kind of case | 205A |
| Conform to the norm | EN 45545-2, EN 50155 |