Isolated Board Mount DC/DC Converter, Railway, 1 Output, 20 W, 5 V, 4 A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
RSDW20UW-05
Tootja: MEAN WELL
Tootja tootekood: RSDW20UW-05
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Isolated Board Mount DC/DC Converter, Railway, 1 Output, 20 W, 5 V, 4 A
| Output current | 4A |
| Mounting | THT |
| Case | DIP |
| Power | 20W |
| Operating temperature | -40...95°C |
| Protection | anti-overvoltage, short circuit protection |
| Body dimensions | 50.8x25.4x10.2mm |
| Output voltage | 5V DC |
| Insulation voltage | 3kV DC |
| Efficiency | 85.5% |
| Number of outputs | 1 |
| Switching frequency | 200kHz |